TAZOF Logo
Bize Ulaşın

5. TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI TURNUVASI

Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl Ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında bu yıl beşincisi düzenlenen Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasının Finallerini 9-10-11 Haziran’da Kayseri’de gerçekleştirdik.

İl turnuvalarımızın tamamlanmasının ardından 5. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuva Finalleri için geri sayım başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliği ile 9-10-11 Haziran’da Kayseri Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde turnuvamızı 74 ilden 723 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirdik.

Turnuvanın sonunda İlkokul ve Ortaokulda toplam 10 farklı kategoride dereceye giren öğrencilerimiz için ödül töreni başladı. Yarışmacılarımız ödüllerini, Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanımız Sayın Şaban KURT, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ali İhsan KABAKÇI, Kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin AKPINAR, Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Metin ALKAN, Eğitim Komisyonu Başkanımız Sayın Bülent AÇIKGÖZ, Turnuva Komisyonu Başkanımız Sayın Derya ÖZKAN, Kulüpler Komisyonu Başkanımız Sayın Veysi ARSLAN ve Basın Medya ve Organizasyon Komisyonu Başkanımız Sayın Esra Aslıhan CİNBİŞ'ten aldılar.Turnuva Evraklarını İndirmek için Tıklayınız.

04.11.2022 tarihiyle güncellenmiştir.

Turnuva Kurallarını İndirmek için Tıklayınız.

Turnuva kurallarımız 20.10.2022 tarihiyle güncellenmiştir.

Turnuva Sonuçlarını İndirmek için Tıklayınız.

Turnuva Sonuçları 16.06.2023 tarihiyle güncellenmiştir.